Dziesiątka najlepszych drwali w kraju do końca walczyła o zwycięstwo

Sobota w Poznaniu przebiegła pod znakiem cięcia i rąbania drewna – po raz osiemnasty dziesięciu najlepszych walczyło o tytuł Mistrza Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports.

Zmaganiom przyglądała się Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska, która otwierając zawody przypomniała, że ARiMR od lat wspiera działania Straży Pożarnej realizowane w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców terenów wiejskich. Podziękowała wszystkim strażakom-ochotnikom za trudną i pełną poświęcenia służbę.

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym w 3 rundach. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach. W ruch poszły siekiery, piły mechaniczne i pilarki. O wygranej decydowały technika, determinacja oraz czas wykonania zadania. Faworytem imprezy był ubiegłoroczny Mistrz Polski Michał Dubicki, który nie zawiódł swoich fanów i obronił tytuł. W październiku w Monachium będzie bronił tytułu Mistrza Europy. Srebrny medal przypadł Krystianowi Kaczmarkowi, a brązowy zdobył Marcin Darga. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Prezes Haliny Szymańskiej i Mateusza Bukowskiego, Dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

XVIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports odbyły się 10 lipca 2021 roku w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Komenda Główna Państwowa Straż Pożarna, Lasy Państwowe oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa objęły wydarzenie honorowym patronatem.

 

Autor: Dominika Koziczyńska

Data wprowadzenia: 13.07.2021
Data ostatniej modyfikacji: 23.07.2021 17:19