Ciekawe projekty zrealizowane na terenie województwa

Otwarcie sezonowej pozarolniczej działalności fotograficznej

Paralotnia

Wartość całkowita projektu: 101 353,00 zł
Dofinansowanie: 50 676, 50 zł

Projekt zrealizowano w Gródku (gmina Klukowo, powiat wysokomazowiecki) w ramach działania PROW 2007-2013 "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". Polegał on na zakupie zaawansowanych technologicznie urządzeń potrzebnych do świadczenia usług związanych z szeroko pojętą fotografią. Sfinansowano zakup: aparatów fotograficznych, obiektywów, kamery fotograficznych, projektora, laptopa z oprogramowaniem, paralotni wraz z napędem oraz bezprzewodowego mikrofonu.

Zakup wiertnicy do wykonywania odwiertów radialnych

Wiertnica

Wartość całkowita projektu: 725 700,00 zł
Dofinansowanie: 295 000,00 zł

Inwestycja zrealizowana w ramach działania PROW 2007-2013 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" polegała na zakupie najnowocześniejszej w regionie wiertnicy do wykonywania odwiertów pionowych. Wiertnica ta umożliwia wykonywanie zarówno odwiertów pionowych (o głębokości dochodzącej do 160 m) jak i odwiertów ukośnych (innowacyjny na skalę światową system wiertniczy). Powstałe w ramach operacji przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę w miejscowości Ignatki (gmina Juchnowiec Kościelny, powiat białostocki) i skupia się na świadczeniu usług w zakresie instalacji systemów ogrzewania opartych na wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, geotermii.

Uruchomienie centrum rekreacyjno-sportowo-wypoczynkowego.

domek w beczce

Wartość całkowita projektu: 581 189,00 zł
Dofinansowanie: 289 805,00 zł

W ramach inwestycji dofinansowanej ze środków z dz. PROW 2007-2013 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" zrealizowanej w miejscowości Siwiki (gmina Zbójna, powiat łomżyński), zainwestowano w sprzęt wodny (w tym: kajaki, łódź wędkarską), sprzęt rekreacyjno-sportowo-wypoczynkowy (w tym: tor linowy z przeszkodami, most wiszący, ścianka wspinaczkowa, kolejka linowa, boisko do piłki siatkowej, skuter wodny, quad, zestaw paintball) oraz zaplecze techniczne (samochód dostawczy, monitoring posesji, namiot). Poczynione inwestycje pozwalają na organizowanie imprez plenerowych dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, imprez firmowych typu team-building, spływów kajakowych, ognisk itp.

Zakup robota udojowego

robot udojowy

Wartość całkowita projektu: 670 679,08 zł
Dofinansowanie: 300 000, 00 zł

Projekt zrealizowany w ramach działania PROW 2007-2013 "Modernizacja gospodarstw rolnych" w miejscowości Szabły Młode (gmina Śniadowo, powiat łomżyński) polegał na zakupie maszyn: wozu asenizacyjnego, wozu paszowego oraz robota udojowego. Nowoczesny robot udojowy zbudowany w koncepcji modułowej składa się z jednostki centralnej z możliwością zarządzania zdalnego, systemu podciśnienia i mycia obsługującej do dwóch jednostek udojowych.

Zakup kombajnu do zbioru porzeczek oraz sadzonek śliwy

kombajn do zbioru porzeczek oraz sadzonek śliwy

Wartość całkowita projektu: 96 000,00 zł
Dofinansowanie: 61 412,00 zł

Inwestycja została zrealizowana w miejscowości Stare Warele (gmina Klukowo, powiat wysokomazowiecki) dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach działania PROW 2007-2013 "Przywracanie potencjału produkcji rolnej, zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych" Dzięki zakupowi kombajnu do zbioru porzeczek poprawiła się sprawność oraz terminowość wykonywanych zbiorów, natomiast zakup nasadzeń śliwy w dwóch odmianach pozwolił na zwiększenie różnorodności posiadanych plantacji, co w efekcie wpłynęło na poprawę konkurencyjności gospodarstwa.

Modernizacja szklarni wraz z zakupem potrzebnych urządzeń

szklarnia

Wartość całkowita projektu: 501 596,00 zł
Dofinansowanie: 300 000,00 zł

Operacja zrealizowana została w ramach działania PROW 2007-2013 "Modernizacja gospodarstw rolnych" w gospodarstwie położonym w miejscowości Henrykowo w powiecie białostockim, zajmującym się produkcją rozsadzeń roślin ozdobnych. Inwestycje w gospodarstwie dotyczyły zakupu ciągnika wraz z ładowaczem, utwardzenia dojazdu, modernizacji szklarni, zakupu doniczkarki, zakupu zbiornika na wodę, budowy zblokowanych tuneli foliowych, zakupu dozownika ze sterowaniem nawadniania, zakupu przenośnika taśmowego oraz założenia systemu nawadniania kropelkowego.

Stworzenie bazy edukacyjno-turystycznej oraz poszerzenie oferty edukacyjnej na obszarach wiejskich poprzez zakup wyposażenia do centrum edukacyjno-noclegowego

mobilne laboratorium

Wartość całkowita projektu: 716 854,29 zł
Dofinansowanie: 277 414,00 zł

W ramach przedsięwzięcia realizowanego w miejscowości Koryciny (gmina Grodzisk, powiat siemiatycki). Beneficjent zakupił wyposażenie: sali konferencyjnej i dydaktycznej, pokoi i łazienek oraz mobilnego laboratorium  przyrodniczego. Inwestycja pozwoli rozszerzyć i uatrakcyjnić ofertę firmy, przez co przyczyni się do zwiększenia dochodów. Powstałe centrum pozwoli na organizację zielonych szkół, kursów, szkoleń, konferencji, wycieczek z możliwością zakwaterowania i wyżywieniem. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu z działania PROW 2007-2013 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".

Budowa parku linowego

Park linowy

Wartość całkowita projektu: 140 100,00 zł
Dofinansowanie: 70 050,00 zł

Beneficjent jest posiadaczem gospodarstwa rolnego, w skład, którego wchodzą użytki rolne i leśne. W lesie, na solidnych drzewach, na których zawieszone są drewniane podesty połączone trasami stalowych lin powstał atrakcyjny obiekt rekreacyjny. Na każdym odcinku czekają na klienta różne przeszkody: mosty tyrolskie, kładki, zjazdy ukośną liną, przejścia po wiszących kłodach, belkach, a nawet skok na linie. Inwestycja została zrealizowana w Puńsku (powiat sejneński) w ramach działania PROW 2007-2013 "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".