Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi objęło patronatem honorowym Ogólnopolską kampanię edukacyjną "Rak UV"

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa włącza się w akcję Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która ma na celu edukowanie i budowanie świadomości społecznej na temat raka kolczystokomórkowego skóry. Istotnym czynnikiem rozwoju tego rodzaju nowotworu jest narażenie zawodowe na promieniowanie UV u osób wykonujących pracę na świeżym powietrzu, szczególnie w sektorze rolnictwa.

Film - otwórz

Strona internetowa „RAK UV” - otwórz

Strona internetowa "Akademii Czerniaka" - otwórz

Inicjatorami kampanii są Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Gwiazda Nadziei, Fundacja Onkologiczna Nadzieja, Fundacja Życie z Rakiem, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma oraz Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny zdecydowało się podjąć działania polegające na dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców, w szczególności do kół gospodyń wiejskich, seniorów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, a także innych podmiotów wykonujących pracę zawodową na otwartej przestrzeni, które są najbardziej narażone na zachorowanie na raka kolczystokomórkowego.


Data wprowadzenia: 12.08.2021
Data ostatniej modyfikacji: 20.08.2021 13:09